Kendi alanında, tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Elazığ Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Elazığ Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nün bir ayrıcalığı da verdiği hizmetlerle her zaman Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, Türkiye’nin ilk Tüp Bebek Merkezi ile iç içe bulunmasıdır. Koordineli çalışma avantajı sağlayan bu durum sayesinde İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, doğar doğmaz deneyimli Elazığ Hayat Hastanesi Yeni Doğan ekibi tarafından yaşamın ilk anından itibaren özenli bir bakım görmektedir.

Hastanede kalınan süre zarfında Elazığ Hayat Hastanesi Yeni Doğan ekibi tarafından verilecek eğitimler, evde yaşanabilecek sorunları en aza indirmeyi hedeflemektedir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, annenin beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmetleri için Elazığ Hayat Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü ile ortak çalışılmaktadır.